14/05/2018 |  09:18 ⇒ 09:18 | Autor: B92

NBA: Boston "uhapsio" Lebrona – Seltiksi ponizili Kavse!

Košarkaši Boston Seltiksa poveli su sa 1-0 u seriji protiv Klivlend Kavalirsa u finalu istočne konferencije.
Markus Moris (foto: the42.ie) -
Markus Moris (foto: the42.ie)

Izabranici Breda Stivensa u prvom meču serije savladali su ekipu iz Ohaja sa 108:83.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je DŽejlen Braun sa 23 poena, a pratili su ga Moris sa 21 poenom i 10 skokova, Horford sa 20 i Tejtum sa 16 poena.

Bolji kod ostalih kod gostiju bio je Lebron DŽejms sa 15 poena (5/16), sedam skokova, devet asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Kevin Lav je ubacio 17, uz osam skokova.

Boston je od starta meča krenuo "pakleno" i Kavsi nikako nisu mogli da isprate sjajan ritam domaćih igrača. Poslije prve dionice Seltiksi su imali +18, 36:18.

Ekipa iz Masačusetsa nastavila je sa sjajnom igrom i tokom druge dionice, a prednost je išla i do 28 poena. Boston je potpuno neutralisao Lebrona DŽejmsa, koji je u prvom poluvremenu dosta griješio.

Na poluvrijeme otišlo se sa rezultatom 61:35.

Očekivao se odogovor Klivlenda u trećoj dionice i to smo i dobili. Lebron je prije svega razigrao saigrače, a i on se uključio sa nekoliko dobrih poteza. Kavsi su lako istopili prednost i u posljednju dionicu ušlo se sa rezultatom 78:64.

Međutim, Boston je odlično krenuo četvrtu četvrtinu i ubrzo otklonio pitanje pobjednika. Na kraju Boston je slavio sa 108:83, a naredni meč igra se u noći između utorka i srijede.