15/06/2018 |  19:20 ⇒ 22:22 | Autor: RTS

Iran bolji od Maroka nakon autogola u 95. minutu

Reprezentacija Irana savladala je selekciju Maroka sa 1:0 u okviru prvog meča Grupe B na Mundijalu u Rusiji. Meč je obilježilo veoma zanimljivo prvo, onda potpuno suprotno drugo poluvrijeme, ali definitivno autogol Maroka u 95. minutu.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

Drugi dan Mundijala u Rusiji za sada su obilježili golovi za pobjedu u posljednjim momentima meča.

Utakmica između Maroka i Irana počela je na sjajan način, silovitim naletima Marokanaca, koji su od starta nametnuli svoj ritam, igru i namjeru u utakmici.

Ipak, Iran je u završnici prvog dijela utakmice imao dvije veoma izgledne situacije za pogodak nakon kontra napada, ali u oba navrata fudbaleri Irana nisu imali koncentracije u završnici.

Drugo poluvrijeme potpuno se razlikovalo od prvog, jer je viđena slabija igra obje selekcije, znatno manji broj šansi, ali viđeno je ono najbitnije - pogodak.

Samo minut nakon prilike koju je imao Maroko, Iran je izborio prekid na protivničkoj polovini, nakon centaršuta u šesnaesterac Maroka, glavom je igrao Marokanac Buaduz i loptu smjestio u sopstvenu mrežu, na veliko slavlje igrača i navijača Irana.

U drugom meču Grupe B od 20.00 časova sastaju se Portugal i Španija.