10/01/2020 |  16:33 ⇒ 21:44 | Autor: B92

Španci u polufinalu, uprkos porazu Nadala

Teniseri Španije plasirali su se u polufinale ATP kupa u Australiji.

"Crvena furija" je u četvrtfinalu savladala Belgiju 2-1 uprkos porazu Rafaela Nadala u pojedinačnoj konkurenciji, nakon što je Roberto Bautista Agut savladao Kimera Kopejansa.

Nadal se iskupio za poraz od Davida Gofana pobijedivši u tandemu sa Pablom Karenjo-Bustom Sandera Žila i Јorana Vliegena 6:7 (7), 7:5, 10:7 za konačni trijumf.

Španci će se za plasman u finale premijernog ATP kupa boriti sa domaćinom Australijom sutra uveče.

- Nismo imali mnogo vremena da se adaptiramo nakon dolaska iz Perta, a uslovi su bili vrlo vlažni. Bilo je mnogo teško protiv Davida u singlu, ali smo presrećni zbog plasmana u polufinale - rekao je Nadal.

Španci su napravili ogroman preokret jer su zaostajali set i brejk u drugom setu, ali su na 3:4 prvi put oduzeli servis rivalima i poslije toga iskoristili šansu.

Ključni trenutak dogodio se na 5:5 u drugom setu. Žile je servirao na 0:40, Vliegen je zakuca loptu na mreži, ali je usporeni snimak pokazao da je prešao preko mreže pa su Španci dobili gem.