21/01/2020 |  14:25 ⇒ 14:25 | Autor: Index.hr

Karlović, najstariji teniser na AO, izborio 2. kolo

Karlović izborio drugo kolo i ispisao istoriju AO.
Ivo Karlović - Foto: Getty Images
Ivo KarlovićFoto: Getty Images

Ivo Karlović, najstariji teniser na Australijan Openu još od 1978. godine, izborio je drugo kolo prvog Gren Slema godine. Sa 7:6, 6:4, 7:5 pobijedio je Kanađanina Vaseka Pospišila.

Karlović, 124. teniser svijeta koji će sljedećeg mjeseca proslaviti 41. rođendan, prvi set je dobio preokretom u taj brejku.

Pospišil je poveo 3:0, ali je Karlović preokrenuo na 5:3 i rutinski završio posao u prvom setu.

U drugom setu nije bilo prilika za brejk sve do 10. gema, tada je Karlović stigao do 15:40. Prvu brejk i set-loptu nije iskoristio, ali drugu jest.

Slična priča bila je i u trećem setu, bez brejk-lopti do 6:5, a onda Karlović koristi niz grešaka suparnika za pobjedu ostvarenu 10 minuta prije ponoći.

Hrvatski teniser, koji će u drugom kolu igrati protiv Francuza Gaela Monfisa, odservirao je 14 asova te osvojio 89 odsto poena na prvi servis. Spasio je jedinu brejk-loptu koju je imao Kanađanin, a iskoristio je dvije od pet.

Karlović je postao i najstariji teniser u posljednje 42 godine s pobjedom na Grend Slemu.