03/04/2021 |  09:23 ⇒ 14:46 | Autor: B92

Јanis ubacio 47 poena (VIDEO)

Milvoki Baksi su bez većih problema pobijedili Portland Trejlblejzerse rezultatom 127:109 u noći između petka i subote.

Do tog trijumfa, nosio ih je sjajni Јanis Adetokumbo koji je ubacio čak 47 poena, uz 12 uhvaćenih skokova, dok je na drugoj strani briljirao Dejmijan Lilard sa 32 poena.

Portland je poražen od Milvokija poslije serije od četiri uzastopna trijumfa, a Baksi su utakmicu otvorili sjajnom serijom 11:0 za vođstvo 19:7, pa su uspješno držali vođstvo i u par navrata imali 15 poena prednosti, da bi Blejzersi smanjili na 60:53 na poluvremenu.

U trećoj četvrtini, Lilard je počeo sa pet vezanih poena i smanjio na 60:58, ali potom slijedi odgovor Baksa i serija 11:1, za vođstvo 86:70 čime su maltene oteli Portlandu utakmicu iz ruku.

Vjerovali ili ne, Portland je imao 0 pogođenih trojki iz 16 pokušaja tokom prve tri četvrtine, a sušu je prekinuo Enferni Simons na startu posljednje četvrtine.

Baksi su dozvolili Blejzersima da se malo više rastrče i Portland dobija 36:30 posljednju dionicu za ukupni rezultat, 127:109 u korist gostiju iz Viskonsina.

Јanis brutalan sa 47 poena, 22 je ubacio Holidej, a 20 Midlton. Na drugoj strani, 32 poena Lilarda, po 18 Kovingtona i Mekaluma, a 12 je imao Pauel.