18/05/2021 |  08:14 ⇒ 08:23 | Autor: RTS

Četiri gola i podjela bodova između Verone i Bolonje

Fudbaleri Verone i gostiju iz Bolonje odigrali su neriješeno 2:2 (1:1), u posljednjem meču 37. kola Serije A.
Verona - Bolonja (foto: twitter.com/BolognaFC1909en) -
Verona - Bolonja (foto: twitter.com/BolognaFC1909en)

Dva tima iz sredine tabele, oslobođena bilo kakvog rezultatskog pritiska, prikazala su dopadljiv i efikasan fudbal.

Domaćin je dva puta vodio, a gost dva puta stizao do izjednačenja i na kraju kući odnio pola plena.

Faraoni je već u drugom minutu zatresao mrežu, ali je De Silvestri u 32. donio poravnanje.

Poslije velikog odmora, u 53. minutu, Nikola Kalinić na asistenciju srpskog reprezentativca Darka Lazovića stvara novu prednost "skaligerima", ali vremešni Argentinac Rodrigo Palasio u 82. postavlja konačnih 2:2 i donosi bod timu trenera Siniše Mihajlovića.

Verona je pred posljednje kolo na desetom mjestu sa 44 boda, dok je Bolonja na poziciji ispod sa tri boda manje.