22/03/2024 |  07:08 ⇒ 07:11 | Autor: RTS

Bogdanović šuterski raspoložen, Atlanta bez šanse u Finiksu

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović upisao je 16 poena, tri skoka i dvije asistencije u porazu Atlanta hoksa od Finiks sansa 128:115.
Bogdan Bogdanović (Foto: EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT/ilustracija) -
Bogdan Bogdanović (Foto: EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT/ilustracija)

I pored odličnog starta, Hoksi nisu mogli da pariraju do samog kraja.

Atlanta je vrhunski započela meč sa prednošću 37:30 poslije prvih 12 minuta. Zatim su domaćini preuzeli kontrolu i uz povremene padove održavali vođstvo, Meč je prelomila posljednja dionica, koju su Sansi dobili 32:22.

Devin Buker je bio najefikasniji kod pobjednika sa 30 poena, Erik Gordon ga je pratio sa 21, a Kevin Durent sa 19 poena.

Dežonte Mari je bio na pragu tripl-dablasa 29 poena, 10 asistencija i devet skokova. Deandre Hanter je ubacio 22 poena.

Bogdan Bogdanović je imao vrlo dobro šutersko izdanje za tri - 4/7, dok je za dva bio na dva pogotka iz sedam šuteva. Završio je sa 16 poena za 36 minuta na parketu.

Sansi su osmi na Zapadu sa 41-29, dok su Hoksi 10. na Istoku sa 30-39.