23/03/2024 |  07:44 | Autor: RTS

Јovićevih 10 poena u porazu Majamija od Nju Orleansa

Srpski košarkaš Nikola Јović postigao je 10 poena za Majami u porazu na svom terenu od Nju Orleansa 111:88.
Nikola Јović (Foto:  ilustracija/EPA-EFE/ROLEX DELA PENA) -
Nikola Јović (Foto: ilustracija/EPA-EFE/ROLEX DELA PENA)

Nju Orleans je upisao 43. trijumf u NBA ligi i trenutno zauzima peto mjesto na Zapadu, dok je Majami osmi na Istoku sa 38 pobjeda i 32 poraza.

Košarkaši Majamija su dobro otvorili duel, lako su došli do dvocifrene prednosti 14:2, ali je potom uslijedio loš period igre u kome su gosti smanjili zaostatak, te je na kraju prve dionice rezultat bio Majami bio u zaostatku od pola koša 21:20.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala Nju Orleansu. Majami nije uspio rezultatski da preokrene meč, iako je bilo naznaka u trećoj dionici, ipak su gosti sačuvali prednost i kasnije rutinski meč priveli kraju.

Nikola Јović je postigao 10 poena, jednu asistenciju i jedan skok za bezmalo 19 minuta na parketu. Šutirao je 4/9 iz igre, pet puta je probao da postigne trojku, a dva puta je bio precizan.

Najefikasniji u poraženom timu bio je DŽimi Batler sa 17 poena, pet asistencija i četiri skoka, dok je najbolji igrač meča bio Si DŽej Mekolum iz Nju Orleansa sa 30 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Majami će u narednom kolu igrati protiv Klivlenda, dok će se Nju Orleans sastati sa Pistonsima u Detroitu.