28/03/2024 |  21:15 | Autor: B92

Žalgiris pomogao Partizanu pobjedom nad Olimpijom

Košarkaši Žalgirisa slavili su u 32. kolu Evrolige protiv Olimpije iz Milana sa 87:73 (14:17, 21:20, 24:17, 28:19).
Košarka - Foto: RTRS
KošarkaFoto: RTRS

Bila je to treća uzastopna pobjeda litvanske ekipe u elitnom takmičenju, dok je Olimpija pretrpjela 18. poraz od starta sezone.

Time je Žalgiris na neki način pomogao ekipi Partizana koja se bori za ulazak u Top 10.

Italijani su na poluvremenu bili za nijansu bolji, otišli su na odmor sa košem prednosti (37:35).

Međutim, u nastavku, izabranici trenera Andree Trinkijerija zaigrali su bolje i stvorili razliku.

Početkom posljednje četvrtine stekli su i dvocifrenu prednost i tako zasluženo stigli do pobjede.

U redovima Žalgirisa dominirali su Kinan Evans koji je postigao 20 poena, kao i Edmond Samner koji je susret završio sa 17 poena.

Arnas Butkevičijus je dodao 13, a Lukas Lekavičijus deset.

U redovima Olimpije najbolji je bio Nikola Mirotić, on je za 25 minuta postigao 19 poena uz sedam skokova i asistenciju, dok je Šabaz Nejpir dodao 17.