28/04/2024 |  19:15 | Autor: RTRS

Alkaraz u osmini finala Mastersa u Madridu

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u osminu finala Mastersa u Madridu. Branilac titule u prestonici Španije nije imao velikih problema protiv Brazilca Tijaga Sejbota Vajlda.
Karlos Alkaraz (Foto: EPA-EFE/DANIEL GONZALEZ) -
Karlos Alkaraz (Foto: EPA-EFE/DANIEL GONZALEZ)

Španski teniser Karlos Alkaraz je opravdao ulogu favorita u duelu protiv Brzilca Tijaga Sejbota Vajlda i nakon sat i 17 minuta igre plasirao se u osminu finala Mastersa u Madridu.

Špancu je ovo 13. vezana pobjeda u Magičnoj kocki, a ovoga puta je trijumfovao rezultatom 6:3, 6:3. Nakon izjednačenog početka, Alkaraz je dodao gas i nanizao tri gema, uz dva brejka, osvojivši prvi set. U drugom je pokazao dominaciju,

Pored Alkaraza, u narednu rundu plasirao se i Rus Andrej Rubljov koji je savladao je domaćeg tenisera Alehandra Davidoviča Fokinu sa 7:6 6:4, poslije dva sata igre.

Rubljov je nakov velike borbe i muke stigao do prvog seta, da bi u drugom sa dva brejka obezbijedio naredno kolo.

Osminu finala obezbijedili su još Holandjanin Talon Griksopor koji je bio bolji od Danca Holgera Runea sa 6:4 4:6 6:3, i Amerikanac Tejlor Fric bio koji je savladao Argentinca Sebastijana Baeza sa 6:2 i 6:3.