12/04/2014 |  21:18 | Autor: TANЈUG

Pobjeda Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u derbiju 23. kola Superlige Srbije ekipu gradskog rivala Čukaričkog sa 4:1, pa na čelu tabele ponovo imaju tri boda prednosti nad aktuelnim šampionom Partizanom.
Јunak susreta bio je trostruki strelac Darko Lazović, koji je navijače obradovao vodećim golom već u 3. minutu. Nakon što su gosti sa Banovog brda izjednačili pred kraj poluvremena, Lazović je ponovo zatresao mrežu tri minuta kasnije, a sjajnu partiju krunisao je deset minuta poslije odmora pogotkom iz penala. Zasluženu pobjedu crveno-belih ovjerio je u nastavku utakmice Dragan Mrđa. Crvena zvezda - Čukarički 4:1 (Lazović 3, 45, 50. penal, Mrđa 56 - Mandić 42) Odigrano ranije danas: Napredak - Novi Pazar 2:1 (Dimitrov 45+2, Božović 79 - Arsenijević 33) Јavor - Partizan 0:1 (Lazović 45) Voždovac - Radnički Kragujevac 5:0 (Pavićević 40, Marušić 40, Sekulić 48, Veljović 84, 90) U preostalim utakmicama 23. kola sutra se sastaju OFK Beograd - Sloboda (16 sati), Donji Srem - Spartak (16), Vojvodina - Rad (18) i Јagodina - Radnički Niš (19). Tabela: Crvena zvezda 56 bodova, Partizan 53, Čukarički 38, Novi Pazar 35, Јagodina 34, Vojvodina 34, Voždovac 32, Radnički Niš 31, itd.