01/10/2014 |  18:08 | Autor: RTRS

Kup BiH: Borac bolji u derbiju protiv Rudara

Krajiški derbi osmine finala Kupa BiH, odigran je u Omarskoj kod Prijedora.

Banjalučki Borac slavio je rezultatom 1:0 protiv prijedorskog Rudara. Oba tima su nastupala sa kombinovanim ekipama, koje su bile svojevrsni test. U ravnopravnoj igri tokom čitave utakmice, Banjalučani su bili dominantniji u posljednjih deset minuta prvog poluvremena. Asistencijom Savića, Јović je umakao neopreznoj odbrani Rudara i u samoj nadoknadi prvog poluvremena, zatresao mrežu protivnika.

Domaćini su ozbiljnije zaprijetili u dva navrata, kada je u 32. minuti sa 30 metara, Radoja pokušao iskoristiti to što je istrčao Borčev golman Ružić i u 79. minutu dalekometnom lobom pod prečku Đokića, ali nisu imali sreće kao njihov kolega iz suprotnog tabora. U samo mjesec dana, Rudar i Borac, sastaće se tri puta. Naredna utakmica je u Kupu Republike Srpske igra se u utorak na istom terenu.