21/10/2014 |  22:31 | Autor: RTRS

LŠ: Bajern deklasirao Romu, a Šahtjor BATE Borisov

Fudbaleri Bajerna salvladali su kao gosti Romu sa 7:1 u derbi meču prvog dana trećeg kola Lige šampiona.

Bavarci su posao na "Olimpiku" završili već u prvom poluvremenu kada su poveli sa 5:0. Romu je "načeo" Roben već u devetom minutu, da bi na 2:0 povisio Gece u 24. minutu meča. Svega minut kasnije na 3:0 povisio je Levandovski, a do kraja prvog dijela susreta u srijelce se ponovo upisao Roben, a zatim i Miler sa 11 metara. Za njemački tim u nastavku su pogodili Riberi i Šaćiri, a jedini gol za domaćine postigao je Žervinjo.

U istoj grupi, fudbaleri CSKA i Mančester sitija podijelili su bodove (2:2).

U grupi F Pari Sen Žermen je kao gost minimalni rezultatom golom Kavanija savladao APOEL, dok je Barselona sa 3:1 porazila Ajaks.

Čak 13 golova viđeno je u grupi G. Čelzi je sa 6:0 ispratio Maribor, dok je Šalke u Gelzenkirhenu sa 4:3 savladao Sporting.

BATE je deklasiran sa 7:0 na svom terenu od Šahtjora u grupi H. U istoj grupi, Porto je sa 2:1 bio bolji od Atletik Bilbaa.