14/11/2014 |  22:41 | Autor: RTRS

Srbija poražena od Danske, pobjeda Portugala

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Danske rezultatom 3:1 u okviru četvrtog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Dika Advokata došli su do vođstva golom Tošića u četvrtom minutu susreta. Gostujući fudbaleri u 60.minutu dolaze do izjednačenja golom Bentnera, da bi svega dva minuta kasnije Kjar doveo Dance u vođstvo. Konačan rezultat utakmice postavio je svojim drugim golom Bentner u 85. minutu meča.

Danska je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto u grupi sa sedam bodova iz četiri odigrana meča, dok je Srbija i dalje na pretposljenjem, četvrtom mejstu sa jednim osvojenim bodom iz tri susreta.

U drugom meču grupe, Portugal je ostvario minimalnu pobjedu na svom terenu u susretu sa Јermenijom, a jedini strijelac na susretu bio je Kristijano Ronaldo u 72. minutu susreta. Portugal je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto u grupi, dok je Albanija pala na treću poziciju.