26/01/2015 |  22:40 | Autor: RTRS

KAN: DR Kongo i Tunis u četvrtfinalu (VIDEO)

Fudbaleri Demokratske Republike Kongo i Tunisa plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija nakon što su u posljednjem kolu grupe B u međusobnom duelu odigrali neriješeno (1:1).

Tunis je u vođstvo došao golom Akaičija u 41. minutu, da bi bod vrijedan prolaza u narednu fazu DR Kongu donio Žeremi Bokila u 66. minutu meča

U drugom meču iste grupe grupe Zelenortska Ostrva i Zambija odigrali su meč bez golova.

Tunis je grupnu fazu okončao kao prvoplasirana ekipa sa pet bodova, DR Kongo i Zelenortska ostrva ostrva imaju po tri boda, s tim da DR kongo ima bolju gol razliku, dok je na posljenjem mjestu Zambija sa dva osvojena boda.

DR Kongo će se 31. januara, u četvrtfinalu sastati sa Kongom, a istog će se Tunis sastati sa Ekvatorijalnom Gvinejom.

Sutra su na rasporedu utakmice posljednjeg kola u grupi C. Oba meča igraju se od 19 časova, a sastaju se Senegal i Alžir, te Јužna Afrika i Gana.