21/02/2015 |  10:14 | Autor: TANЈUG

Klivlend bolji od Vašingtona, Kari sjajan protiv Sparsa

U nastavku Američke profesionalne košarkaške lige odigrano je 13 utakmica.

Klivlend je slavio protiv Vašingtona sa 127:89, a predvodio ih je raspoloženi Lebron DŽejms sa ubačenih 28 poena.

Pored DŽejmsa, "čaroliju" Vizardsa je sa 18 poena već u prvoj četvrtini "načeo " Kajri Irving.

Klivlend je i u trojkama - sa 42:3 potpuno razbio Vašington, koji je nastavio sa serijom poraza ove sezone.

Detroit Pistons su iznenadili vodeći tim u centralnoj diviziji Čikago Bulse sa 100:91, a najzaslužniji za pobjedu bio je Andre Dramond sa 18 poena i 20 skokova.

Aktuelni šampion San Antonio doživeo je iznenađujući poraz od Golden Stejta sa 110:99.

Stiven Kari je bio najefikasniji sa 25 poena i 11 asistencija, a Klej Tompson je ubacio 20 poena.

Majami Hits je bio bolji od Njujork Niksa rezultatom 111:87, koristeći samo devetoricu igrača. Nisu igrali Goran i Zoran Dragić koji su trejdovani iz Feniks Sansa u četvrtak, kao i bez Krisa Boša kome je dijagnostikovana plućna embolija.

Najneizvjesniji je bio susret između Minesote i Finiksa koji je završen pobjedom Timbervulfsa - 111:109, uz najbolji učinak Kevina Mertina koji je ubacio 28 poena.

Feniks je zabilježio šesti poraz u sedam utakmica.

Posljednja četvrtina je bila prava "klackalica" u kojoj su se timovi smenjivali u vođstvu, a Finiks je ostvario četvrtu pobedu u šest utakmica.