24/02/2015 |  22:40 | Autor: RTRS

LŠ: Pobjede Јuventusa i Barselone

Fudbaleri Barselone savladali su u gostima Mančester siti rezultatom 2:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

U drugom susretu večeri Јuventus je istim rezultatom u Torinu bio bolji od Borusije iz Dortmunda.

Јunak trijumfa Barselone na "Etihadu" bio ju Luis Suarez koji je sa dva gola donio veliku prednost katalonskom timu pred revanš susret.

Urugvajac je doveo svoju ekipu u vođstvo u 16. minutu meča, da bi u 30. postigao i drugi gol za 2:0. Јedini gol za tim Manela Pelegrinija postigao je Serhio Aguero u 69. minutu utakmice.

Priliku da već u prvom meču ovjeri prolaz Barselone u četvrtfinale propustio je Mesi u 94. minutu kada je njegov udarac sa bijele tačke odbranio Hart.

Svi golovi na meču u Torinu postignuti su u prvom dijelu susreta. Tevez je doveo "Staru damu" u vođstvo u 13. minutu susreta, da bi svega pet minuta kasnije Rojs izjednačio na 1:1. Konačan rezultat utakmice postavio je Alvaro Morata u 43. minutu utakmice.

Sutra su na programu preostala dva susreta osmine finala, a sastaju se Arsenal i Monako, te Bajer Leverkuzen i Atletiko Madrid. Obje utakmice počinju u 20 časova i 45 minuta.

Revanš utakmice na rasporedu su 17. i 18. marta.