23/03/2015 |  09:28 | Autor: Agencije

Šampion savladao Atlantu

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) odigrano je 11 utakmica.

Aktuelni prvak San Antonio savladao je je jutros kao gost lidera Istočne konferencije, Atlantu sa 114:95.

Detroit nastavio seriju savladavši Boston u gostima, poslije produžetaka sa 105:97, dok je Feniks savladao Dalas s 98:92.

Denver je na gostovanju trijumfovao protiv Orlanda sa 119:110, Sakramento je zabilježio pobjedu od 109:86 protiv favorizovanog Vašingtona, a Los Anđeles Lejkersi su sa 101:87 napokon slavili protiv Filadefije.

Šestorku s dvocifrenim košgeterskim učinom u pobjedi Sparsa nad Houksima predvodio je, neočekivano, Tijago Spliter s 23 poena. Kavi Leonard ubacio je tri manje, Boris Diao 17, a Deni Grin 15 poena. Francuski reprezentativac Toni Parker utakmicu je završio sa svega osam poena i pet asistencija iako je na terenu proveo skoro 30 minuta.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Pol Milsap s 22 i Denis Šreder sa 18 koševa. S 11 poena i tri skoka bivši igrač Crvene zvezde Pero Antić bio je među istaknutijim pojedincima Atlante.