16/05/2015 |  17:28 | Autor: RTRS

Sadio Mane postigao najbrži het-trik u istoriji Premijer lige

Fudbaler Sautemptona Sadio Mane postigao je u pobjedi njegovog tima protiv Aston Vile (6:1) najbrži het-trik u istoriji engleske Premijer lige.

Mane je smjestio tri pogotka u mrežu gostujuće ekipe za manje od tri minuta, tačnije dva minuta i 56 sekundi !

Svoj prvi gol, kojim je doveo Sauempton u vođstvo postigao je u 13. minutu, da bi minut kasnije povisio na 2:0, a u 16. je zatresao mrežu za 3:0.

Mane je tako za četiri minuta i 33 sekunde oborio rekord Robija Faulera koji je najbriži het-trik postigao za Liverpul avgustu 1994.

Na 4:0 za domaće povisio je Šejn Long je u 26. minutu, da bi isti igrač za 5:0 pogodio i u 38. minutu utakmice.

U završnici prvog poluvremena Kristijan Benteke je postigao jedini gol za Aston Vilu na ovom susretu, a konačnih 6:1 postavio je Gracijano Pele u 81. minutu.

Sautempton nakon 37 odigranih utakmica zauzima šesto mjesto sa 60 bodova, dok je Aston Vila 14. sa 38.