16/05/2015 |  22:15 | Autor: RTRS

Rim: Federer preko Vavrinke do finala sa Đokovićem

Rodžer Federer plasirao se u finale ATP Masters turnira u Rimu savladavši sunarodnika Stana Vavrinku sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2.
Rodžer Federer - Foto: AP
Rodžer FedererFoto: AP

Federer je dobio 18. duel sa Vavrinkom i sada vodi sa 18-2 u pobjedama.

Vavrinka je sjajno ušao u meč, napravio brejk te poveo sa 3:0. Međutim, prvi reket Švajcarske već u narednom gemu oduzima servis protivniku, te sa još jednim brejkom rješava set u svoju korist sa 6:4.

U drugom setu igra Vavrinke se raspala, na terenu je bio samo Federer, koji je lako riješio drugi set rezultatom 6:2.

Federera u finalu očekuje branilac trofeja, Novak Đoković koji je u polufinalu savladao Davida Ferera. Biće to 39. duel srpkog i švajcarskog tenisera, a Federer za sada vodi sa 20-18 u pobjedama. Posljedi meč odigrali su ove godine u finalu Indijan Velsa kada je slavio Đokovića sa 2:1 u setovima.