25/06/2015 |  09:10 | Autor: RTRS

Evropske igre: Odbojkaši Srbije bez polufinala

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskih igara u Bakuu i zauzela je peto mjesto u konačnom plasmanu, poslije sinoćnjeg poraza u četvrtfinalu od Njemačke sa 3:0, po setovima 26:24, 26:24 i 25:17.

Utakmicu u "Kristalnoj dvorani" posmatralo je 2800 gledalaca, a sudili su Aziz Јener iz Turske i Agnje ka Mihlik iz Poljske, prenio je Odbojkaški savez Srbije.

Izabranici Siniše Reljića propustili su svoje šanse u prvom i drugom setu. U prvom dielu igre, Srbija nije iskoristila dvije set lopte, a Nijemci jesu svoju prvu za vođstvo od 1:0. U drugom setu viđena je slična priča u završnici, kada smo poslije vođstva od 23:22 dozvolili Nijemcima da preokrenu rezultat i dobiju taj set identičnim rezultatom kao prvi - 26:24 i povedu sa 2:0.

Treći set je počeo vođstvom Nijemaca od 5:2, pa 7:3, a Srbija je smanjila na 7:5. Tada su Nijemci serijom 5:0 poveli sa 12:5 i meč je praktično već bio odlučen. U nastavku, bilo je 16:8 za Njemačku, pa 18:9 i 21:12.

Njemačka je treći set dobila sa 25:17, a meč sa 3:0 i plasirala se u polufinale.