26/06/2015 |  09:09 | Autor: B92

Kopa Amerika: Peru u polufinalu

Fudbaleri Perua plasirali su se u polufinale Kopa Amerika u Čileu, trijumfom nad Bolivijom sa 3:1.

Јunak pobjede Perua bio je Paolo Gerero, koji je upisao "het-trik", a jedini gol za Boliviju postigao je Marselo Moreno u 84. minutu.

Peru će se u polufinalu sastati sa domaćinom šampionata, a taj duel je na programu u ponedjeljak.

Preostala dva četvrtfinala igraju se u subotu i nedjelju, a sastaju se Argentina i Kolumbija, odnosno Brazil i Paragvaj.

Selekcija Perua je odigrala odličan meč protiv Bolivije, a Gerero ju je doveo u vođstvo u 20. minutu. Samo tri minuta kasnije, isti igrač je udvostručio prednost, da bi u 74. minutu doneo nedostižnih 3:0 Peruu. Moreno je u 84. minutu iz penala samo mogao da ublaži poraz svog tima.