Đoković odbranio trofej na Vimbldonu! (VIDEO)

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković odbranio je titulu na Vimbldonu!
Đoković odbranio trofej na Vimbldonu - Foto: AP
Đoković odbranio trofej na VimbldonuFoto: AP

Đoković je u reprizi prošlogodišnjeg finala najprestižnijeg turnira na svijetu savladao drugog tenisera svijeta Rodžera Federera rezultatom 3:1, po setovima 7:6(1), 6:7 (10), 6:4, 6:3.

Novak je na terenima "Ol Ingland klaba" stigao do svog trećeg trofeja na Vimbldonu i devetog Grend slem trofeja u karijeri.

Bio je ovo 40. duel dvojice najboljih tenisera današnjice i 20. trijumf srpskog igrača.

Federer je otvorio meč lakim servis gemom, da bi u šestom iskoristio prvu od tri brejk lopte i poveo sa 4:2. Međutim, Novak već u narednom gemu uzvraća istom mjerom za 3:4. Igrao se gem za gem, da bi Federer pri rezultatu 6:5, na servis Đokovića prvi stigao do set lopte, ali je srpski teniser uspio da se izvuče i odvede set u taj-brejk. Prvi teniser svijeta pravi mini brejk već na startu 13. gema dominantnom igrom stiže do 7:6.

Uvod drugog seta nije donio veća uzbuđenja, sve do petog gema kada Đoković spasava dvije brejk lopte i stiže do 3:2. Pri rezultatu 5:4 Novak ne koristi brejk loptu kojom bi stigao do 2:0 u setovima. Nakon gema koji je trajao duže od sedam minuta, u kojem je spasio brejk loptu, Đoković je poveo sa 6:5. Poslije sigurnog sevis gema Švajcarca, set je otišao u taj-brejk koji je donio pravu dramu. Novak je poveo sa 6:3, ali je drugi teniser svijet upio da stigne na 6:6. Novak je u 13. gemu drugog seta imao čak sedam set lopti, ali je Švajcarac ipak uspio da dođe do mini brejka, povede sa 11:10, iskoristi drugu set loptu i izjednači rezultat na 1:1.

Đoković u prvom gemu trećeg seta nije iskoristio 15:40, ali brejk lotu u narednom gemu niej iskoristio ni Federer (1:1). Ipak, Novak oduzima servis sedmostrukom šampionu Vimbldona nakon velike greške Federera i stiže do 3:1. U nastavku trećeg seta, kiša je prekinula meč pri vođstvu sprkog igrača rezultatom 3:2, da bi nakon pauze od 20-ak minuta Novak uspio da održi prednosti i stigne do 6:4.

Branilac naslova na Vimblonu u petom gemu četvrtog seta oduzima servis rivalu, koji protvrđuje sigurnim servisom za 4:2. Na 5:3 Đoković vinerom iz reterna stiže do 0:15, novim vinerom na servis rivala pri rezultatu 15:30 stiže do 15:40 i koristi prvu meč loptu za odbranu trofeja u Londonu.

Đoković: Zbog ovoga treniram čitav život

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković izjavio je poslije pobjede nad Švajcarcem Rodžerom Federerom u finalu Vimbldona da je osvajanje trofeja u Londonu nešto zbog čega je čitav život naporno radio i trenirao.

"Igrati protiv Rodžera na centralnom terenu je jedan od najvećih izazova i velika čast. Za ovakve mečeve naporno radiš, treniraš čitav život i zamišljaš da držiš ovaj trofej", rekao je Đoković.

Đoković je do trećeg trijumfa na Vimbldonu došao poslije dva sati i 55 minuta igre - 7:6 (7:1), 6:7 (10:12), 6:4, 6:3.

"Privlegija je igrati protiv Rodžera, jer je veliki šampion, on je toliko uradio za naš sport i defintivno je neko na koga bi igrači trebalo da se ugledaju. Bio sam svjestan da se neće tek tako predati i da će igrati najbolje što zna kada je najvažnije. On vas prosto tera da idete preko svojih granice i pružite maksimum", istakao je Đoković.

On se zatim osvrnuo na saradnju sa trenerom Borisom Bekerom.

"Bilo je ovo dugo putovanje, trebalo je malo vremena da razumijemo jedan drugog. On je Nijemac, a ja Srbin, to je velika razlika, ali uspjeli smo da pronađemo hemiju", rekao je Đoković.

Novak je poslije poslednjeg poena kleknuo na travu i probao busen čuvene vimbldonske trave. Novinare je interesovalo da prokomentariše specifičnu proslavu trijumfa u Londonu.

"Ukus je odličan ove godine, ne znam sta su radili ljudi koj sređuju teren, ali uradili su odličan posao. Kao mali sanjao sam kako osvajam ovaj turnir, a kada ostvarite svoje snove, onda uradite ovako nešto", objasnio je Đoković.