02/08/2015 |  18:27 | Autor: RTRS

Arsenal savladao Čelsi i osvojio Komjunuti Šild

Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi trofej u sezoni, pošto su u meču Komjuniti Šildsa bili bolji od Čelsija sa 1:0.
Fudbaleri Arsenala pobjednici Komjuniti Šilda (FOTO: Twitter) -
Fudbaleri Arsenala pobjednici Komjuniti Šilda (FOTO: Twitter)

U susretu odigranom na "Vembliju", "Tobdžije" koje su prošle sezone osvojile FA Kup bili su bolji od aktuelnog šampiona Premijer lige i tako stavili u svoje vitrine prvi trofej u ovoj godini.

Јedini pogodak na utakmici djelo je Aleks Okslejd-Čemberlena u 24. minutu, koji je odličnim udarcem pogodio mrežu Tiba Kurtue.

Srpski reprezentativci, Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali su svih 90 minuta za Čelsi.

Veliki londonski derbi obilježio je debi Petera Čeha za Arsenal, koji je dugo godina bio čuvar mreže "Plavaca", kao i premijera Radamela Falkaa u dresu kluba sa "Stemford bridža", koji je stigao iz Mančester junajteda.

Dodajmo i to da je ovo prva pobjeda tima Arsena Vengera, protiv ekipe Žozea Murinja nakon 14 utakmica.

Premijer liga počinje narednog vikenda, kada će Čelsi ugostiti Svonsi, a Arsenal će biti domaćin Vest Hemu.