14/10/2015 |  18:18 | Autor: B92

Nadal poslije velike borbe savladao Karlovića

Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Mastersa u Šangaju pošto je poslije velike borbe u tri seta savladao Ivu Karlovića sa 7:5, 6:7(4), 7:6(4).

Španski teniser imao je mnogo poteškoća protiv visokog hrvatskog tenisera, ali je uspio da slavi poslije dva sata i 43 minuta.

Odmah na startu meča španski teniser ispustio je servis i djelovalo je da to znači i kraj prvog seta. Karlović je lako dobijao svoje gemove sve do 5:4 kada je servirao za set. Nadal je tada pogodio nekoliko odličnih vinera, vratio je brejk i stekao momentum.

Karlović je drastično pao poslije pretrpljenog brejka, pa je Nadal dobio tri gema u nizu – 7:5.

Brzo se 36-godišnji Hrvat oporavio, pa Nadal u drugom setu nije imao nijednu brejk loptu. Karlović je propustio tri vezane, ali je propušteno nadoknadio u taj-brejku – 7:4 i 1-1.

U trećem setu nije bilo brejk lopti, a u taj-brejku je odlučila dupla servis greška Karlovića pri rezultatu 4:4. Nadal je dobio dva preostala poena na svoj servis i proslavio je trijumf kao da je osvojio turnir.

Njegov naredni rival biće Miloš Raonić koji je takođe poslije tri seta pobijedio Roberta Bautistu Aguta.