04/02/2016 |  09:06 | Autor: Agencije

Napoliju derbi, Јuve prati, slavlje Milana

Fudbaleri Napolija pobijedili su Lacio u Rimu sa 2:0, u utakmici 23. kola italijanske Serije A i tako zadržali prvo mjesto na tabeli.

Napolitanci sada imaju 53 boda na prvom mjestu na tabeli, dva više od Јuventusa koji je takođe ostvario pobjedu u 23. kolu.

Golove za Napolu u Rimu postigli su Iguain u 24. i Kaljehon u 27. minutu utakmice. U domaćem sastavu Dušan Basta je odigrao cio meč, a Filip Đorđević je ušao u igru u 87. minutu.

Mnogo teže nego što se očekivalo do pobjede je stigao Јuventus koji je savladao Đenou kod kuće sa minimalnih 1:0. Odlučio je autogol De Maja u 30. minutu, a crno-beli su na kraju završili sa desetoricom pošto je u nadoknadi vremena isključen Zaza.

Poslije pobjede u velikom milanskom derbiju, Milan Siniše Mihajlovića savladao je i Palermo na veoma teškom gostovanju. Oba gola Milan je postigao u prvom poluvremenu, a strelci su bili Baka i Nijang. Milan je šesti na tabeli sa 39 bodova.