04/02/2016 |  16:05 | Autor: RTS

NBA: Јokić konstantno dobar u porazu Denvera od Јute

Nakon sjajne role protiv Toronta Srpski centar Nikola Јokić pružio je još jednu solidnu partiju u porazu Denvera od Јute 81:85. Boban Marjanović i Nemanja Bjelica bez minuta u pobjedama San Antonija i Minesote. Stef Kari sa 51 poenom "izrešetao" koš Vizardsa.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Košarkaši Denvera poraženi su od Јute (85:81) u nastavku NBA lige, uz osam poena Nikole Јokića.

Јokić je odigrao još jednu sasvim solidnu partiju, popunivši sve rubrike jer je za 29 minuta imao još šest skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Nemanja Bjelica nije bio u timu za Minesotu, koja je iznenadila u gostima Los Anđeles Kliperse (108:102), takođe trener San Antonija Greg Popovič nije pružio priliku Bobanu Marjanoviću u meču protiv Nju Orleansa (110:97).

Veče između srijede i četvrtka obilježio je trenutno najbolji igrač svijeta Stef Kari. On je u novoj pobjedi Golden Stejta u Vašingtonu (134:121) postigao čak 51 poen i šutirao za tri impresivnih 11/16.

San Antonio je pobijedio Nju Orleans sa 110:97 i ostvario 27. uzastopnu pobjedu na domaćem terenu, ukupno 36. vezanu računajući i prošlu sezonu. Lamarkus Oldridž predvodio je Spurse do pobjede sa 36 poena, a u poraženom timu Entoni Dejvis bio je najefikasniji sa 28 poena i 10 skokova. Boban Marjanović nije igrao u ekipi San Antonija.

Košarkaši Minesote pobijedili su Los Anđeles Kliperse sa 108:102 i prekinuli niz od pet poraza, odnosno 12 uzastopnih poraza na gostujućim terenima. Minesotu su do prve pobjede nad Klipersima u posljednjih 14 utakmica u Los Anđelesu predvodili Endru Vigins sa 31 poenom i Zek Lavin i Karl Entoni Tauns sa po 17 poena.

Oklahoma je pobijedila Orlando sa 117:114 uz treći uzastopni "tripl dabl" Rasela Vestbruka od 24 poena, 19 skokova i 14 asistencija. Pobjedu Tanderu donio je Kevin Durent "trojkom" pola sekunde prije kraja utakmice. On je meč završio sa 37 poena. Viktor Oladipo je sa 37 poena bio najefikasniji u ekipi Orlanda, koja je izgubila 14. put u posljednjih 16 utakmica.