01/05/2016 |  13:28 | Autor: B92

Uboviću i Ranđeloviću Kup Evrope

Vaterpolisti Breše osvojili su Kup Evrope, pošto su u finalu dva puta bili mnogo bolji od Sinteza.
Vaterpolo - Foto: Getty Images
VaterpoloFoto: Getty Images

U prvoj utakmici u Rusiji Breša, za koju igraju Nemanja Ubović i Sava Ranđelović, slavila je sa ubjedljivih 11:4, dok je u revanšu bilo 12:6.

Breša je po četvrti put u klupskoj istoriji trijumfovala u ovom takmičenju, pošto je Kup Evrope osvajala i 2002, 2003. i 2006. godine.

Sintez je prije dvije nedjelje parirao samo u prvoj četvrtini, da bi se u naredne dvije Breša u potpunosti rezultatski odlepila i na kraju zabilježila ubjedljivu pobjedu (11:4). Briljrao je u tom meču Nikolas Prešuti, strijelac četiri gola, a po jednom su mrežu zatresli Ubović i Ranđelović.

U revanšu se pitanje pobjednika i osvajača trofeja nije ni postavljalo. Poslije dvije četvrtine bilo je 6:1, a poslije trećeg perioda 9:2 za Brešu. Giljermo Molina je sa tri gola prednjačio, a dva gola dodao je Ubović. Na kraju domaći vaterpolisti sa navijačima proslavili osvajanje Kupa Evrope, koji je Breša osvajala još tri puta u klupskoj istoriji.