29/05/2016 |  19:07 ⇒ 19:10 | Autor: RTRS

Bijeljina: Novosađani pobjednici "Turnira prijateljstva"

Treći "Turnir prijateljstva" završen je danas finalnom utakmicom Vojvodine i Rijeke.
Vojvodina je pobjednik Turnira prijateljstva 2016.(foto:turnirprijateljstva.com) -

Dječaci iz Novog Sada 2000. godište dobili su utakmicu 1:0 , golom Nemanje Krstića.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je igrač Vojvodine Mihajlo Nešković, prvi golman turnira je Riječanin Igor Pandur, a prvi strijelac - kapiten Vojvodine Slobodan Tedić.

Vojvođani su opravdali ulogu favorita poslije jučerašnje pobjede protiv Crvene Zvezde u polufinalu ''Turnira prijateljstva''.

Riječani su bili ravnopravni u prvom dijelu utakmice, a u nastavku Novosađani su došli do prvog trofeja. Prvu veliku priliku propustio je kapiten Tedić u 33 minutu. Golman Rijeke Igor Pandur mu je odbranio jedanestarac, da bi konačnih Vojvodina – Rijeka 1:0 postavio Krstić iz slobodnog udarca 12 minuta prije kraja utakmice.

Odličja i pehare uručili su Savo Milošević, Miodrag Pantelić i Ljubiša Dunđerski.