27/07/2016 |  22:52 | Autor: B92

LŠ: Dobar rezultat za Rodžersov Seltik u Astani

Fudbaleri Rozenborga pobijedili su APOEL kod kuće sa 2:1, u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Liga šampiona - Foto: RTRS
Liga šampionaFoto: RTRS

Norveški tim je vodio sa 2:0 na poluvremenu, ali su Kiprani ipak postigli važan gol u gostima koji im ostavlja nadu pred revanš.

Gitkjer je postigao prvi gol u 23. minutu, a Skjelvik je duplirao prednost u nadoknadi prvog dijela. Konačan rezultat 23 minuta prije kraja postavio je Efrem posle asistenciej Јanotasa.

Duel u Kazahstanu između Astane i Seltika završen je neriješeno 1:1, pa će škotski šampion svakako biti mnogo zadovoljniji. Logvinenko je donio prednost ekipi Astane u 19. minutu, a izjednačio je Grifits 12 minuta prije kraja.

U domaćoj ekipi Maksimović i golman Erić odigrali su cijeli meč, dok je Despodović igrao u posljednjih pet minuta. Identičnim rezultatom završen je i duel Astra – Kopenhagen. Tešeira je donio prednost Rumunima u sedmom minutu, a Dansi su izjednačili preko Dilejnija u 64.

Turski Fenerbahče neće biti zadovoljan pobjedom od 2:1 protiv Monaka na svom terenu. Emenike je postigao oba gola za Fener, dok je Radamel Falkao na drugoj strani iskoristio grešku odbrane i postigao vrijedan gol u gostima za francuski tim.

Veliki posao odradila je poljska Legija koja je slavila u Slovačkoj protiv Trenčina sa 1:0 golom Nikolića.