Krupa savladala Vitez u 11. kolu PL BiH

Fudbaleri Krupe nastavljaju s odličnim igrama u svojoj debitantskoj sezoni u Premijer ligi BiH.
FK Krupa - Foto: Facebook
FK KrupaFoto: Facebook

Izabranici Slobodana Starčevića su u 11.kolu pobijedili Vitez iz Zenice sa 2:0, a dvostruki strijelac bio je iskusni napadač Saša Kajkut.

Sve važno na ovoj utakmici viđeno je u periodu od 33. do 38. minuta kada su za Krupu dosuđeni jedanaesterci. Nakon drugog penala nad Sladojevićem, Barišić iz Viteza je dobio crveni karton, pa je Krupa stečenu prednost u nastavku sačuvala rutinski.

Zanimljivo, za tim Krupe ovo je bio osmi penal u 11 kola Premijer lige, po čemu je ubjedljivo prvi tim u ligi, a vjerovatno i šire.

To potvrđuje i podatak da su iza ekipe Krupe timovi Olimpika i Čelika kojima su dosuđena po tri penala.