14/02/2017 |  11:38 | Autor: RTRS

DŽumhur u osmini finala Memfisa

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir DŽumhur plasirao se u osminu finala ATP turnira u Memfisu.
Damir DŽumhur - Foto: Screenshot
Damir DŽumhurFoto: Screenshot

On je u prvom krugu bio bolji od Kevina Andersona sa 6:7, 7:6, 6:4.

Prvi set je bio težak za obojicu tenisera. Niti jedan od njih nije uspio da oduzme servis protivniku pa je set odlučen u taj-brejku. Tamo je Anderson bio uspješniji i došao do prednosti.

Anderson je sjajno ušao u drugi dio meča i poveo sa 2:0, ali se bh. teniser nije predavao. DŽumhur ubrzo vraća brejk što je bilo odlučujuće da i drugi set ode u taj-brejk. Ovoga puta uspješniji je bio DŽumhur i izjednačio.

Na startu trećeg seta DŽumhur oduzima servis Andersonu. To je bilo dovoljno za pobjedu. Oba tenisera su sigurno do kraja čuvali svoj servis, pa je plasman u osminu finala izborio DŽumhur gdje će se sastati sa boljim iz duela Darcis - Albot.

Izvor: Nezavisne