27/05/2017 |  20:16 ⇒ 21:01 | Autor: RTRS

Liga za opstanak: Sloboda - Zvijezda 09 3:0

Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u 8.kolu Lige za opstanak, pobijedili su Zvijezdu 09 iz Etno sela Stanišić rezultatom 3:0.
Fudbal (ilustracija) - Foto: FONET
Fudbal (ilustracija)Foto: FONET

Pobjeda domaćih fudblera je više nego zaslužena, jer su tokom cijelog meča bili bolja ekipa.

Da su domaći fudbaleri bili malo precizniji, a naročito u prvom poluvremenu pobjeda Slobode bi bila još ubjedljivija.

Sloboda je povela golom Savanovića u petom minutu. Malbašić je idealno poslužio Savanovića koji je matirao Lakića.Na 2:0 povisio je Mirković. Oštro je šutirao sa 25 metara, a lopta je okrznula jednog odbrambenog igrača gostiju i završila u mreži.

Pitanje pobjednika u 58. minutu riješio je igrač utakmice Malbašić, na asistenciju Mirkovića.

U narednom kolu Sloboda gostuje Slogi u Doboju, a Zvijezda je domaćin šamačkom Borcu.