28/05/2017 |  11:21 ⇒ 13:43 | Autor: RTRS

Hrvati dobili Meksiko, Čičarito ušao u istoriju (VIDEO)

Fudbaleri Hrvatske savladali su Meksiko 2:1, u prijateljskoj utakmici u Los Anđelesu.
Havijer Ernandes Čičarito (FOTO: AP Images) -
Havijer Ernandes Čičarito (FOTO: AP Images)

Meč je ipak obilježio napadač Meksika Havijer Čičarito Ernanes koji je postao najbolji strijelac u istoriji reprezentacije.

Centarfor Bajera iz Leverkuzena je iskoristio centaršut Andresa Gvardada iz slobodnog udarca i glavom u 87. minutu postigao 47. gol, nadmašivši dosadašnjeg rekordera Hareda Borgetija.

Čičarito je najbrži Meksikanac koji je postigao 20, 30. i 40. gol u istoriji reprezentacije, a Borgetijev rekord je prethodno izjednačio sa istim brojem odigranih utakmica 89.

Novi rekorder je postao u svom 91. nastupu za meksičke "trikolore". Njegova forma u reprezentaciji krenula je izlaznom putanjom nakon što je epizodnih uloga u Mančester Јunajtedu i Real Madridu postao lider napada Bajera 2015. godine.

Hrvatima su pobjedu u Los Anđelesu donijeli Duje Čop i Fran Tudor pogocima u finišu prvog poluvremena.