17/06/2017 |  21:33 | Autor: RTRS

Rusija pobijedila Novi Zeland na startu Kupa konfederacija

Fudbalska reprezentacija Rusije pobijedila je danas u Sankt Peterburgu Novi Zeland sa 2:0 u prvoj utakmici Grupe A Kupa konfederacija.

Rusija je na potpuno novom stadionu vrijednom 750 miliona evra u Sankt Peterburgu pred oko 65.000 gledalaca nadigrala Novi Zeland.

Domaćin predstojećeg Svjetskog prvenstva poveo je u 31. minutu poslije sjajne akcije. Denis Glušakov iskoristio je proigravanje u prazan prostor, prebacio golmana i preslijedio loptu ka golu, gdje ju je na gol-liniji zakačio Majkl Boksal, ali nije uspio da je izbaci iz mreže, pa mu je pripisan autogol.

Rusija je nastavila sa inicijativom, a konačan rezultat postavio je Fedor Smolov u 69. minutu poslije dodavanja s desne strane.

U drugoj utakmici Grupe A sutra će se sastati Portugal i Meksiko.

Otvoranju Kupa konfederacija, koji se tradicionalno održava godinu dana ranije u zemlji domaćina narednog Svjetskog prvenstva, prisustvovao je predsjednik Rusije Vladimir Putin.

On je svima poželio dobrodošlicu i rekao da od Rusije očekuje znatno bolje igre nego u prethodnom periodu.