20/10/2017 |  21:45 ⇒ 22:50 | Autor: RTRS

Himki bolji od Žalgirisa, Olimpijakos savladao Unikahu

Himki je na svom parketu savladao Žalgiris iz Kaunasa u meču drugog kola Evrolige – 85:77.

Ruski tim zabilježio je drugu pobjedu, dok su izabranici Sarunasa Јasikevičijusa upisali prvi poraz.

Gosti su se držali na startu meča, da bi domaćini ubrzo preokrenuli i na odmor otišli sa 12 poena prednosti.

U nastavku meča, ekipa Јorgosa Barcokasa držala je tempo koji je postavila na početku meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Robinson Tomas sa 19 poena, a dvocifreni je bio Aleksej Šved sa 16, Tomas Malkom sa 14 i Entoni Gil koji je ubacio deset.

Srefan Marković je meč završio sa osam poena i dva skoka.

S druge strane, Јankunas je bio sjajan sa 24 poena, osam skokova i tri asistencije , a pratili su ga Vajt sa 16, Aksel sa 13, Vajt  dok srpski reprezentativac Vasilije Micić za trinaest minuta na parketu nije ubacio niti jedan poen.

U narednom kolu Moskovljani dočekuju ekipu Crvene zvezde koja je u Pioniru savladala ekipu Barselone.

Žalgiris će pred svojim navijačima ugostiti Real Madrid.

Olimpijakos je u drugom kolu Evrolige pobijedio ekipu Unikahe - 80:75, dok je Valensija bila bolja od Anadolu Efesa 78:71.