12/02/2018 |  19:25 ⇒ 19:25 | Autor: RTRS

Vaterpolisti Srbije lako sa Rumunijom

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobijedila je u Oradei Rumuniju sa 14:7 (4:3, 3:4, 3:0, 4:0) u trećoj utakmici Grupe A Svjetske lige.
Vaterpolisti Srbije (Foto: Vaterpolo savez Srbije/Miki Antić/Promo) -
Vaterpolisti Srbije (Foto: Vaterpolo savez Srbije/Miki Antić/Promo)

Srbija je tako zadržala maksimalan učinak u Svjetskoj ligi, pa se poslije tri utakmice nalazi na prvom mjestu Grupe A.

Ekipa Dejana Savića će 20. marta gostovati Crnoj Gori, protiv koje će igrati za prvo mjesto u Grupi A.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Dušan Mandić sa četiri gola, dok su po dva postigli Viktor Rašović, Gavril Subotić, Strahinja Rašović i Petar Tomić.

Podmlađeni sastav srpske reprezentacije odigrao je u Oradei utakmicu s dva različita poluvremena. Opušteniji prilaz utakmici i motivisanost Rumuna učinili su da poslije dvije četvrtine rezultat bude izjednačen 7:7.

Poslije velikog odmora Srbija je zaigrala znatno bolje, mreža je ostala netaknuta, a na drugoj strani raspoloženi Mandić i saigrači su se sedam puta upisali u strelce.

Meč su obilježili i to što je s klupe ekipu predvodio Uroš Stevanović, dok su mu asistenti bili Ćirić i Savić, a debitovao je Veljko Tankosić.