14/09/2018 |  20:27 | Autor: B92

"Delfini" u polufinalu sa Mađarima!

Vaterpolisti Srbije savladali su Јapan u četvrtfinalu Svjetskog kupa rezultatom 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).
Vaterpolisti Srbije (Foto: oks.org.rs) -
Vaterpolisti Srbije (Foto: oks.org.rs)

Srbija je ovom pobjedom ostvarila treću pobjedu, uz jedan remi, na turniru Svjetskog kupa u Berlinu.

Јapan je zabilježio i četvrti poraz, ali to nije bilo neočekivano, jer su "Delfini" ušli u ovaj meč kao apsolutni favoriti.

Јapan je mnogo bolje otvorio meč i poslije šest minuta igre nije primio nijedan gol, ali je Srbija uhvatila ritam i zasluženo slavila.

Okava bio je glavni igrač Јapanaca u prvom poluvremenu, i od pet postignutih golova "Samuraja" on je ubilježio čak četiri. Tada se Srbija "probudila" i lako okrenula meč u svoju korist.

Pogađali su Lazić, Mandić, uglavnom sa peterca, a Јapanci su izgubili snagu da igraju visok presing tokom cijelog meča i poklekli pred fizički jačim srpskim vaterpolistima.

U posljednjoj dionici dugo nije bilo golova, a onda su se obje ekipe upisale po jedan i meč je priveden kraju.

Srbija se u polufinalu sastaje sa Mađarskom, svojim tradicionalno velikim protivnikom, dok u drugom igraju Australija, koja je napravila veliko iznenađenje izbacivši Hrvatsku i Njemačka ili Јužna Afrika.