14/09/2018 |  20:33 | Autor: B92

Australija šokirala Hrvatsku i izbacila je sa SK!

Vaterpolisti Australije iznenadili su Hrvatsku i pobijedili je sa 9:8 (1:1, 4:4, 2:2, 2:1) u četvrtfinalu Svjetskog kupa.
Vaterpolo - Foto: TANЈUG
VaterpoloFoto: TANЈUG

Hrvatska je bez poraza ušla u četvrtfinalni duel i očekivala se lagana pobjeda šampiona svijeta, ali su neumorni Australijanci uspjeli da naprave najveće iznenađenje turnira.

Hrvati su stegnuto ušli u meč i nisu opravdali ulogu favorita ni kada su vodili.

Vodile su "Barakude" uglavnom sa jednim golom razlike, imali su i prednost od 7:5, da bi "Kenguri" uspjeli da izjednače na kraju treće dionice, a onda i povedu u četvrtoj. Hrvatska je igrala jako loše, u mislima su je bio strah od poraza, a veoma nekvalitetan vaterpolo viđen je u četvrtoj četvrtini.

Hrvatska je poslije oko deset minuta bez gola, uspjela da izjednači, ali je onda DŽo Kejs na manje od minut do kraja donio novo vođstvo svojoj ekipi i konačnu pobjedu.