20/01/2020 |  19:43 ⇒ 19:51 | Autor: RTS

Zvezda "stotkom" deklasirala Cibonu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu sa 102:80 u posljednjem meču 16. kola ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali Cibonu (foto: KK Crvena zvezda) -
Košarkaši Crvene zvezde savladali Cibonu (foto: KK Crvena zvezda)

Crveno-bijeli su se ovom pobjedom vratili na četvrto mejsto, sa skorom od 10 pobjeda i šest poraza, koliko ima i trećeplasirana Cedevita Olimpija.

Zvezda je lako slomila otpor gostiju i već u prvoj četvrtini stekla je dvocifrenu prednost koji je održavala do kraja susreta. Na kraju prvog perioda crveno-bijeli su imali plus 14. Nastavila je Zvezda da kontroliše rezultat, a na poluvremenu je imala i maksimalnih plus 20. Gosti su uspjeli da smanje prednost, ali nisu imali snage da ozbiljnije zaprijete.

Gosti su pokušali da se vrate u igru u trećem periodu, pogodili su nekoliko otvorenih šuteva i uspjeli da smanje zaostatak na 14 poena. Međutim, crveno-bijeli su pojačali tempo i brzo povećali prednost na do tada maksimalnih 22 razlike pred posljednji minut četvrtine. Ipak, gosti uspijevaju da smanje prednost i priđu na 16 poena zaostatka pred posljednji period - 74:58.

Crvena zvezda je rano riješila da privodi meč kraju. Cibona to koristi i za tri minuta posljednjeg perioda prilazi na minus jedanaest - 79:68. Ponovo su crveno-bijeli pojačali tempo i brzo se vratili na plus 20. Na kraju Zvezda je prešla stotku - 102:80.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gist sa 15 poena, njega su pratili Štimac, Braun i Simanić sa po 13. Dvocifren učinak imao je još Ognjen Dobrić koji je postigao 10 poena. U poraženom timu Bundović je imao učinak od 19 poena, dok je Novačić dodao 16.

U narednom kolu Zvezda gostuje u Laktašima, dok Cibona dočekuje Budućnost.

Crvena zvezda - Cibona 102:80

Tabela: Partizan 13-3, Budućnost 12-4, Cedevita Olimpija 10-6, Crvena zvezda 10-6, FMP 9-7, Mornar 9-7, Primorska 9-7, Igokea 6-10, Krka 6-10, Zadar 4-12, Cibona 5-10, Mega Bemaks 3-13.