29/02/2020 |  12:25 ⇒ 12:27 | Autor: B92

Nadal deklasirao Dimitrova, kolaps Iznera

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale turnira u Akapulku pobjedom nad Grigorom Dimitrovim.

Nadal je savladao Bugarina za sat i 44 minuta tenisa – 6:3, 6:2.

Španac je ponovo uspio da se plasira u finale turnira u Meksiku, nakon što je prošle godine podbacio i ispao u drugom kolu od Nika Kirjosa.

Zanimljivo, prvi brejk na meču napravio je Dimitrov, koji je poveo sa 2:1, ali je zatim dva puta zaredom izgubio servis.

Imao je šansu da se vrati u prvi set, ali je Rafa spasao tri brejk lopte i nekoliko gemova kasnije poveo sa 1-0.

U drugom setu viđen je preslikan scenario – Dimitrov je napravio brejk, ali onda pretrpio čak tri zaredom, a zatim i zaslužen poraz.

U finalu Akapulka Nadal će se sastati sa Amerikancem Tejlorom Fricom.

Fric je savladao sunarodnika DŽona Iznera poslije velikog preokreta – 2:6, 7:5, 6:3.

Mlađi Amerikanac je imao zaostatak od seta i brejka, a Izner je pri vođstvu od 1-0, 4:2 imao tri vezane brejk lopte.

Uslijedio je potpuni kolaps jednog od najboljih servera svih vremena, koji je izgubio pet od narednih šest gemova, a onda izgubio servis i na startu odlučujućeg seta.