06/12/2020 |  17:28 ⇒ 17:29 | Autor: B92

Brodolom umorne Srbije – sa Hrvatskom za prolaz

Rukometašice Srbije pretpjele su težak poraz od Mađarske 38:26 (20:11) u drugom kolu C grupe na Evropskom prvenstvu u Danskoj.
Rukometašice Srbije - Foto: B92
Rukometašice SrbijeFoto: B92

Umorna Srbija, samo 16 časova od podviga protiv svjetskog šampiona Holandije 29:25, doživjela je debakl protiv Mađarske.

Vjerovatno očekivan kada se sagleda činjenično stanje, ali ne i ovoliko visok, nakon što su Srpkinje bile konkurentne u samo početnih desetak minuta.

Tako će Srbija igrati za prolaz sa Hrvatskom u ponedjeljak od 18.15 u Koldingu.

U drugom meču iste grupe, u nedovršenom kolu, od 18.15 sastaju se Hrvatska i Holandija.

Bez energije, uz hendikep izostanka najbolje igračice Andree Lekić zbog teške povrede, izabranice Ljubomira Obradovića su podbacile.

Mađarice su potpuno nadigrale rukometašice Srbije, konstantno povećavale razliku, sve do posljednjih 10 minuta kada su usporile.

Bilo je i 16 golova razlike po skoro identičnom receptu – greškama Srbije u napadu, što su Mađarice kažnjavale u kontri pred nebranjenim golom.