02/04/2021 |  20:00 ⇒ 21:19 | Autor: RTRS

Borac preko Radnika do pozicije broj 2

Fudbaleri Borca savladali su kao gosti Radnik iz Bijeljine (1:3) u meču 24. kola m:tel Premijer lige BiH.
Fudbalski klub Borac (foto:FK Borac) -
Fudbalski klub Borac (foto:FK Borac)

Borac je u vođstvo došao u 40. minutu pogotkom Ziljkića, a izjednačenje je donio Novaković početkom drugog poluvremena. Ipak, Zakarić u 59. minutu iz kaznenog udarca ponovo dovodi Borac u vođstvo (1:2), da bi konačan rezultat postavio grčki internacionalac Moraitis, svojim prvencom u dresu "crveno-plavih".

Ovim trijumfom Banjalučani su došli u veoma dobru poziciju, jer drže mjesto koje garantuje izlazak na međunarodnu scenu, a čeka ih i polufinale Kupa BiH, gdje se sastaju da federalnim drugoligašem Klisom.

Ovim trijumfom Borac je ponovo drugi na tabeli sa 44 boda, koliko ima i Široki Brijeg, ali i meč manje. Radnik je na 10. poziciji sa 19 bodova, i nalazi se u opasnoj zoni.

U prvom meču dana Mladost i Zrinjski odigrali su neriješeno 1:1