04/04/2021 |  15:04 ⇒ 15:14 | Autor: SRNA

Budućnost ubjedljiva protiv Mege (VIDEO)

Košarkaši podgoričke Budućnosti su protiv Mege Sokerbet ostvarili osmu uzastopnu pobjedu u ABA ligi rezultatom 92:79.
Budućnost - Mega (foto: Budućnost VOLI) -
Budućnost - Mega (foto: Budućnost VOLI)

Iako konačan rezultat navodi na zaključak da je ovo bila lagana i rutinska pobjeda za Podgoričane, nije bilo tako - bio je ovo vrlo uzbudljiv meč, u kojem je odluka o pobjedniku pala tek u posljednjoj četvrtini, koju je Budućnost dobila rezultatom 18:12.

Za prvih šest minuta posljednje dionice, Podgoričani su napravili seriju 16:3, otišli na plus 20 i riješili pitanje pobjednika, ali ključni trenutak meča se dogodio na samom kraju treće četvrtine - Mega je promašila "alej-up" kojim bi smanjila na samo minus tri i umjesto toga je uslijedio faul, Budućnost je otišla na plus sedam, potom je uslijedio furiozan početak zadnjih deset minuta i tu je bio kraj.

Јoš jedan razlog pobjede Budućnosti leži u činjenici da su imali samo deset izgubljenih lopti, dok ih je Mega imala čak 18.

Nikola Ivanović je bio igrač utakmice protiv bivšeg kluba, pošto je postigao 20 poena, a imao je još šest asistencija i tri skoka.

Uz Ivanovića, odličan je bio Melvin Edžim sa 15 poena, dok je poen manje ubacio DŽastin Kobs, a 13 je pored svog imena imao Petar Popović.

Kod Mege je uobičajeno najbolji bio Filip Petrušev sa 28 poena, pratio ga je još uvijek sedamnaestogodišnjak Nikola Јović sa 15 poena, a takođe mladi dvadesetogodišnji Karlo Matković je dodao 13.

Danas će još biti odigran meč između Igokee i Cibone, sa početkom u 19.00 časova.

Split slobodan

Tabela: Igokea 18-4, Crvena zvezda 18-3, Mornar 17-5, Budućnost 18-3, Mega Sokerbet 14-10, Cedevita Olimpija 16-4, Partizan 10-13, Borac 7-17, Split i Zadar 8-15, FMP Železnik 8-14, Krka 7-15, Cibona 7-14 i Primorska 0-24.