06/06/2021 |  12:49 ⇒ 12:50 | Autor: B92

Rumun Stojka pobjednik Beogradskog maratona; Јovanović najbolja među ženama

Rumun Silviu Stojka i srpska atletičarka Nevena Јovanović pobjednici su 34. Beogradskog maratona.
Završen 34. Beogradski maraton (Foto:  TANjUG/Dragan Kujundžić) -
Završen 34. Beogradski maraton (Foto: TANjUG/Dragan Kujundžić)

Stojka je 42.195 metara pretrčao u vremenu 2.34, 43, ispred srpskog atletičara Marka Rankovića (2.37,15) i Grka Nikolaosa Santisa (2.48,52).

Јovanović je trku završila u vremenu 3.12, 27.

U polumaratonskoj trci pobijedili su Olivera Јevtić i Milan Mitrović. Јevtićeva je kroz cilj 34. izdanja trke prošla u vremenu - 1.17,36.

Drugo mjesto osvojila je Katalin Kovač iz Mađarske (1.18,58), a treće još jedna srpska atletičarka Biljana Cvijanović (1.24,31). Mitrović je trku na 21 kilometar završio u vremenu- 1.09,36, ispred Kenijca Stenlija Kiprutija (1.11,49) i Alima Imamovića iz Bosne i Hercegovine (1.12,39).

U maratonskoj trci učestvovalo je oko 1.000 takmičara, a u polumaratonskoj 4.000. Usljed propisanih epidemioloških mera, ali i preporuka organizatora, manji broj Beograđana, nego inače, pratio je uživo Beogradski maraton.

Maraton je održan pod sloganom "Bez barijera", a prvi put u istoriji nije održana Trka zadovoljstva, umjesto koje je, shodno sloganu, održana šetnja zadovoljstva za osobe sa invaliditetom.