15/04/2015 |  23:23 | Autor: RTRS

Evroliga: Barselona i Real stigli do prednosti

Košarkaši Barselone savladali su Olimpijakos rezultatom 73:57 i tako poveli sa 1-0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

U drugom četvrtfinalnom meču današnjeg programa Real je u Madridu bio bolji od Efesa sa 80:71

Katalonci su utakmicu protiv kluba iz Pireja prelomili već u prvoj dionici, kada je stigli do +12, da bi u nastavku susreta samo povećavali prednost.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Navaro i Nahbar sa po deset poena, Satoranski je ubacio devet, a Lampe osam poena.

S druge strane, najbolji je bio Agravanis sa devet poena, Hanter je dodao sedam, a Lafajet, Dantson, Papapetrou, Slukas i Petvej po pet.

"Kraljevski klub" je nakon očajne druge četvrtine u duelu sa Efesom , sjajno zaigrao u odbrani u trećem periodu te preokrenuo rezultat i na kraju zasluženo slavio.

Real je do tijumfa predvodio Rivers sa 21 poenom, uz pet skokova i jednu asistenciju, Ajon je dodao 14 poena, uz 10 skokova, a Fernandez 10 poena.

U ekipi Dušana Ivkovića, istakao se Šarić sa 13 poena, Osman je ubacio 11, a Krstić devet, uz šest skokova.

Druge utakmice četvrtfinalnih serija igraju se u petak, 17. aprila.