01/07/2015 |  07:42 | Autor: RTRS

Kopa Amerika: Argentina sa Čileom za trofej

U finalu ovogodišnjeg izdanja Kopa Amerika igraće selekcija domaćina takmičenja Čile i Argentina.

"Gaučosi" su rano jutros u polufinalu deklasirali Paragvaj sa 6:1.

Markos Roho dovio je Argentin u vođstvo u 15. minutu, da bi na 2:0 povisio Havijer Pastore u 27. Čile je do poluvremena uspio smanjiti na 2:1 preko Lukasa Bairosa, ali je već u 47. minutu Anhel di Marija pogodio za 3:1 Argentine. Isti igrač svega nekoliko minuta kasnije postiže svoj drugi gol za 4:1. U posljednjih 10 minuta Paragvaj je primio još dva gola. Najprije je u 80. minutu mrežu zatresao Serhio Aguero, da bi konačan rezultt postavio Gonzalo Iguain tri minuta kanije.

Paragvaj i Peru će se u subotu u ranim jutranjim časovima odigrati utakmicu za treće mjesto, dok će odluka o pobjedniku pasti prije ponoći istog dana.

Čile će biti u prilici da osvoji svoju prvu titulu u takmičenju, dok Argentina jutri 15. trofej, čime bi se izjednačila sa Urugvajem.