20/08/2016 |  18:07 ⇒ 21/08/2016 | 08:12 | Autor: RTRS

Srpskim košarkašicama olimpijska bronza! (FOTO)

Petu medalju za reprezentaciju Srbije na Olimpijadi u Riju osvojile su košarkašice. U meču za bronzu pobijedile su Francusku 70:63.

Novi veliki uspjeh košarkašice Srbije ostvarile su osvajanjem olimpijske bronze.

U duelu protiv Francuske,srpske košarkašice su još jednom odigrale na visokom nivou i zasluženo pobijedile.

Srbija - Francuska (Foto: EPA/Jorge Zapata)

Prvo poluvrijeme donijelo je veliku borbu,čvrstu igru u odbrani, malo koševa.Srbija je bila bolja u prvih deset minuta,Francuska u drugih deset, pa se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu 27:27.

Srbija je sjajno odigrala u trećoj četvrtini i stekla prednost od 13 poena, 55:42 za zadnju četvrtinu. Francuskinje su 4 minute prije kraja uspjele da smanje razliku na minus osam, ali snage i znanja za potpuni povratak u meč nisu imale.Јelena Milovanović je predvodila Srbiju sa 18 poena,11 je ubacila Ana Dabović,a Sonja Petrović deset koševa.U timu francuske Endi Mijemubacila je 18 poena.

Srbija - Francuska (Foto: EPA/Jorge Zapata

Ovo je prva olimpijska medalja za žensku košarku od 1988.godine i igara u Seulu, kada je Јugoslavija osvojila srebro.U meču za zlato večeras od 20 časova i 30 minuta igraju reprezentacije Španije i SAD, direktan prenos je na našem programu.