SPORTSKI DODATAK | 27/03/2013 | 21:02

ARGENTINI SAMO BOD U BOLIVIЈI

Osim u Evropi nastavljene su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo i na ostalim kontinentima. U Јužnoj Americi, Argentina ponovo nije pobijedila Boliviju.

Bolivija nikako ne odgovara Argentini, bolje reći uslovi u kojima se igraju utakmice. Na 3 hiljade i 637 metara nadmorske visine ponovo se nisu snašli Gaučosi, nekima se i vrtjelo u glavi, pa na kraju mogu biti i zadovoljni remijem 1-1. Domaćini su poveli preko Martinsa u 25.minuti, a konačan rezultat postavio je Banega u finišu prvog poluvremena. Podsjećamo, u prošlim kvalifikacijama Bolivija je deklasirala Argentinu 6-1. Argentina je i dalje vodeća sa četiri boda više od Ekvadora koji je prošle noći bio uvjerljiv protiv Paragvaja 4-1. Gosti su poveli već u 14.minuti golom Kabaljera. Ipak, na odmor se otišlo sa 1-1 a strijelac je bio Kaiseido. U nastavku potpuna dominacija domaćina koji je otpor rivala slomio već na početku drugog poluvremena. Montero je u 49.minuti donio prednost a Benitez je četiri minute kasnije povisio na 3-1. Visoku pobjedu potvrdio je Montero svojim drugim golom u 75.minuti. Venecuela je nakon trijumfa nad Kolumbijom 1-0 u igri za odlazak na Mundijal. Pobjedu vrijednu pete pozicije donio je Rondon u 13.minuti. Čile je nakon smjene selektora zaigrao mnogo bolje. Savladao je Urugvaj 2-0 i došao do željenog četvrtog mjesta. Paredes i Vargas bili su strijelci za 2-0 nakon čega je Urugvaj pao na šesto mjesto na tabeli.