SPORTSKI PREGLED | 11/02/2013 | 22:54

Ligetiju zlato u superkombinaciji

Amerikanac Ted Ligeti pobijednik je trke u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Šladmingu.

Amerikanac Ted Ligeti pobijednik je današnje trke u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Šladmingu, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio srebro.

Amerikanac je potvrdio veliku formu i nadmašio Kostelića za sekundu i 15 stotinki. Ligeti je bio olimpijski pobjednik u kombinaciji 2006. u Torinu, a sada je prvi put postao i svjetski prvak u toj disciplini. U Šhladmingu je 28-godišnji skijaš osvojio već drugo zlato, nakon što je bio prvi i u super G-u, a ukupno sa svjetskih smotri ima četiri medalje.

Bronza je pripala Romedu Baumanu koji je zaostao za Kostelićem samo dvije stotinke. Ovo je njegova prva pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava, a i prva za Austriju u muškoj konkurenciji na ovom SP-u.

Branilac titule Aksel Lund Svindal nije završio slalom, kao ni srebrni od prije dvije godine Kristof Inerhofer.